| Mariaeliana1010 a întrebat:

Am o mare problemă! Am un cățelus de 8 ani pe care il iubesc extrem de mult. Pe data de 14 august am observat că nu mai are stabilitate pe picioarele din spate, nu mai mânca și nici nu mai lătra, așa că am apelat medicul veterinar, care a venit abia pe 16 august. Când a venit, i-a facut 6 injecții și i-a pus diagnosticul "displazie vertebrală", i-a prescris cățelușului 4 pastile care cică sunt cele mai importante și trebuie să îi dau o jumatate de pastilă in fiecare zi. În ziua când i s-au făcut injecțiile pot spune că mergea umpicuț mai bine, mânca și a și lătrat. Pe 17 august a mâncat, mersul nu i se îmbunătățise și era foarte agitat, nu își găsea locul. Pe 18 august a fost cea mai ingrozitoare zi! Pur și simplu își târa piciorușele, am intrat in panică si am contactat din nou medicul, i-a mai facut 5 injecții, a spus să continui cu pastilele pe care mi le-a dat și mi-a mai dat si niște vitamine, a spus că se va face bine și să îl chemăm după ce termină tratamentul să îi mai administreze niște injecții. Sunt foarte speriată deoarece văd că starea lui în loc să se îmbunătățească, este mai rea. M-am documentat despre această boală, iar peste tot scria de intervenții chirurgicale, aș vrea să evit operațiile, dar nici nu mai vreau să imi vad cățelul cum se chinuie. Dacă aveți o părere, vă rog să o spuneți, fiecare raspuns este bine primit! Vă mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Pati2500c a răspuns:

Buna! Incearca sa mergi la alt medic veterinar daca acesta ti se pare ca nu iti va face catelul bine. Cred ca operatia ar fi cea mai buna metoda, decat sa se chinuie asa. Cauta un medic bun pentru asta. Chiar imi pare rau pentru catel, dar sunt sigura ca isi va reveni. Multa bafta happy

| IoanaMihaela5267 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa faci ce zice doctorul si sa faci operatia.Imi pare rau de catelul tau si sper sa se faca bine, mult succes