| DenisaE a întrebat:

Am o mică problemă cu păsările mele. Am 2 peruși pe care i-am luat ca pereche. Tocmai ce au împlinit un an de luna asta. Pana acum vreo 2 luni se intelegeu bine, nu stăteau nicăieri unul fără altul ca țipau în toată casa. Acum au început sa se cam bată. Mai exact femela îl bate pe el, dar în continuare dacă ii separi urlă unul după altul. E un fel de dragoste cu năbădăi sau ii place ei sa fie mai dură? laughing Nu prea știu ce le pot face că și dacă stau separat, nu pot sta, dacă stau împreună, se chiugulecs. Dar se întâmplă doar noaptea. Ziua nu au nici o problemă.

1 răspuns:
| AdeA1991 a răspuns:

Ciugulitul la pasari poate sa fie de la lipsa de calciu. Iti recomand sa faci o excursie pana la farma ia veterinara si sa intrebi.