| maradona10 a întrebat:

Am doi perusi verzi femela si mascul. daca mai iau inca o pereche si ii pun impreuna, se vor bate?

12 răspunsuri:
| Incarcare a răspuns:

Depinde. E posibil ca cele doua femele sa se bata. Masculii pot fi pusi impreuna.

| IepureleCuLopată a răspuns:

Depinde de personalitate fiecăruia.
Nu poți ști niciodată, dar s-ar putea, 2 bărbați se vor bate pentru o femelă și invers s-ar putea. Mai bine mai iei o cușcă din aia ca să îl pui pe celălalt.

| LiviuuuXD a răspuns:

Cum a zis StoneK, depinde si de personalitatea lor. Dar am auzit ca trebuie sa ii inveti de mici sa stea impreuna daca nu vrei sa se bata. Du-te mai bine la un profesionist de perusi, si alege-l pe cel mai linistit, dar ai grija sa nu iei teapa sa fie bolnav. S-ar putea bate amandoi doar pentru o femela, sau femelele pentru unul din ei.

| SlenderWomen a răspuns:

Eu am o pereche si ei 2 se bat da iti dai seama ce o sa faca 4 ia-le inca o colivie ca eu i-as da drumul afara dar se duc dupa mobila eu as tine separat dar nu o sa mai am pui ca se bat pe cuib

| Sup3rN0va a răspuns:

Mai mult ca sigur 4 papagali intr-o cusca?
Nu mi se pare prea corect...lasai si tu mai liberi eu am avut un papagal si ai dadeam drumu din cusca..Si tu mai vrei sa-i mai ie-i inca o pereche:O nici nu vreau sa stiu ce se intampla. Poate inca o cusca sau sa le dai drumu mai mereu.
Sau daca cusca are peste 1 m sigur merge pai sansele sa se bata sunt minime.

| danyshatAT a răspuns:

Depinde la mine cand am adaugat un mascul in colivia femelei s-au batut happy

| JockerStoica a răspuns:

Da se vor Bate si inca rau de tot. si eu am avut 2masculi si 2femele in aceeasi colivie si se bateau intre ei si ia-m despartit am lasat decat o femela cu un mascul. Daca vrei sa nu se omoare ar fi bine sa lasi doar o pereche in colivie. Iti doresc Succes si o seara placuta in continuare.

| Andreea2013 a răspuns:

Probabil. Mai bine fa-le o cusca separata.

| Pisicutayna a răspuns:

Nu poti sa sti.Deci mai bine iti mai iei o cusca ca sa fi sigur in loc sa incerci ceva ce s-ar putea sa regreti! Si eu am perus...insa am doar 1baiat happy

| termcapricious a răspuns:

Nu,nu se vor bate, asa am si eu o cunostiinta care si el are fata fata si baiat baiat, pune-i linistit impreuna

| maradona10 explică (pentru termcapricious):

Va multumesc tuturor...
happy

| andreiutzumetin a răspuns:

Nu stiu. poate se iau la bataie daca is 2 barbati si 2 feminine.
Multumesc vreau funda!