| razer007 a întrebat:

Am o nelamurire in privinta cainelui meu, este de rasa sau doar un maidanez, voi ce spuneti? http://ask.fm/AlexandruTudariuc/answer/106493843944/phot o

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ma pricep prea bine la caini, pare de rasa dar oricum este frumos. Sa-ti traiasca!

| RedNose a răspuns:

Metis,nu are trasaturi predominante de la vreo rasa,dar e foarte dragut,sa-ti traiasca!

Fara pedigree orice caine e metis, doar ca daca are trasaturi predominante de boxer, de exemplu, ii spunem metis boxer.
Fac exceptie doar cainii care provin din parinti cu pedigree, dar din unele cauze nu s-a putut elibera pedigree-ul.

| patrick08 a răspuns:

N-ai facut bine poza.dar oricum daca este corci este corci de doua rase bune. sati traiasca

| razer007 explică (pentru patrick08):

Multumesc! mie mi l-a dat un prieten care l-a gasit pe strada, abandonat. Eu ziceam ca seamana cu un pui de labrador.

| RedNose a răspuns (pentru razer007):

Nu are nimic de labrador in el: urechi prea scurte,bot subtire,picioare groase,nu se vede foarte bine, dar stop-ul nu e pronuntat (stop-ul este acea trecere de la bot la cap, daca te uiti la boxer stop-ul e foarte pronuntat, dar daca te uiti la un ogar, e aproape inexistent)

| clauclaudiaa a răspuns:

Mda da este de rasa sa te bukuri de el :*