| Laviii97 a întrebat:

Buna! Am o pisica cu vârsta de 6 luni si ieri am dus-o la veterinar sa o sterilizeze. Tot ieri am adus-o acasă însă am probleme cu ea pentru ca e foarte activa, energica si nu sta deloc potolită. Încă din prima zi după anestezie s-a jucat si a sărit prin camera ei peste tot aproape. Normal nu are voie sa sara sau sa facă mișcări prea bruște dar nu o pot păzi non-stop. Asta ar însemna sa nu mai mănânc si sa nu mai dorm deloc. Plus de asta cei de la clinica i-au pus un pansament care se lipește pe rana si cam atât. Ea bineînțeles a tras de el si l-a lins pana aproape l-a dat jos. Nu știu ce sa fac sa nu se mai lingă acolo sau daca o face e vreo problema? Nu știu ce sa fac, voi cum ați procedat?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este foarte bine ca este jucausă joaca te cu ea, asta inseamna ca este sanatoasa tun, si faptul ca si a dat jos pansamentul si se linge ea este bine deoarece saliva ei contine anticorpi si grabesc vindecarea, ce rasa este?

| anonimuIl a răspuns:

Trebuia să fie adormită cam 24 de ore. După aia să fie mai liniștită.

| Cleopatra190 a răspuns:

Cand mi am sterilizat pisicuta, nici gand de joacă. Toata ziua dormea, manca foarte putin..Bine, poate si pentru ca este rasa British short hair, iar aceasta rasa nu prea este asa jucăușă..Nu stiu ce sa zic

| D2v5m7 a răspuns:

Nu este prea recomandat sa fie atât de activa proaspăt după operație. Ca sa nu se mai lingă cumpărați un guler elisabetan, deoarece exista riscul sa își rupă atele de la cusătura.