| Rux a întrebat:

URGENT!
Am o pisica de 1 an si 2-3 luni si am castrat-o ieri l aun cabient din Bucuresti. Totul e ok, s-a trezit cam repede din anestezie, dar a stat linistita si a dormit. Problema este ca doctorul nu i-a pus niciun pansament pe operatie, ea nu are tentative sa isi umble la fire sau sa se linga, oricum stau doar cu ochii pe ea, dar nu sunt sigura ca este ok sa stea fara pansament, chiar daca operatie nu se vede aproape deloc si arata foarte bine. In acelasi timp, nici nu am cum sa ii improvizez un pansament pentru ca atunci mai mult ca sigur s-ar enerva si l-ar da jos... am citit undeva de camasutele pentru operatie, dar mi se pare ca mai rau as chinui-o. totusi daca e neaaparata nevoie o sa ii pun, ce sfat imi datI?

Răspuns Câştigător
| Fantoma_1807 a răspuns:

Stai liniştită, nu păţeşte nimic, în cîteva zile operaţia este ca şi inexistentă, eu mi-am sterilizat pisica în luna mai anul acesta, tot fără pansament, eu am încercat să-i pun ceva, ca şi tine, dar nu le suporta, cred că o durea burtica, a zăcut două zile, eu am plîns că îmi era milă de ea şi după două zile şi-a revenit, iar acum este mai zăpăcită ca înainte, răbdare, nu te impacienta, dă-i multe lichide şi ceva iaurt.

2 răspunsuri:
| Kennysa a răspuns:

Sa te duci la vet si sa ii zici de pansament,nu ar trebui sa stea fara in caz de orice dar intreaba vet, el stie mai bine, bafta!

| mars_1868 a răspuns:

Du-te la doctor si spune-i sa ii puna un pansament ca sa poti sa faci si tu altceva