| anonim_4396 a întrebat:

am o problema destul de grava. Catelul meu are capuse, ce pot sa fac? As dori mai multe informatii.

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Pune-i pipeta dupa cap si mor.Ai grija sa nu te muste si pe tine vreo una.

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Poti cumpara de la petshop frontline (se administreaza dupa cap)..si trebuie sa te duci cu el la veterinar ca sa ii faca deparazitarea (capusele au multe boli). Nu trebuie sa i le scoti tu!

| Alle13c a răspuns:

Pai du-te la pet shop si spune-i vanzatorului sa-ti dea cea mai buna solutie pentru indepartarea capuselor sau te duci la cineva care le poate scoate.

| StefanAlexandru1427 a răspuns:

Mergi la veterinar

| Simonika11 a răspuns:

Buna,pune pe un tampon demachiant acetona si apasa pe capusa, din cauza mirosului capusa va iesi sau un bat de chibrit il inmoi in apa si apoi apesi in jurul capusei facand un cerc, ATENTIE, in nici un caz nu scoate tu capusa pentru ca ii poate ramane capul acolo si apoi se infecteaza si mai rau. Iar ca sa nu mai vina alte cuse du-te la veterinar ca sa iti de-a un spray anticapuse. Mult noroc!

| Juliiiii a răspuns:

Mergi la un veterinar si ii ceri ceva anticapuse, am avut o pisica cu capuse, mi-am cumparat un fel de praf alb care il puneam pe pisica (ca si pudra), iar apoi nu treubia sa o ating pentru ceva ore.