| Partenie_Sabina_1995 a întrebat:

Buna,am o testoasa cu tample galbene, luata acum 3-4 zile.Acum as dori sa mai iau una dar la pet shop sunt cu tample rosii, si mai mari.Credeti ca se vor intelege?

Răspuns Câştigător
| LarissaMouse a răspuns:

Buna! Broastele testoase nu sunt ca si cateii sau pisicile.Ele se inteleg foarte bine intre ele.Eu am avut una cu tample rosii si mi-am luat una cu tample galbene. Aveau doua luni diferenta intre ele, si totusi se intelegeau bine. Sunt multi crescatori de braste testoase care prefera sa aiba specii cat mai diferite, ca sa arate cat mai frumos in acvariu.Dar sa stii ca este mai bine sa ii iei un tovaras decat sa stea singura laughing Macar asa nu se mai plictiseste.Si daca vrei sa mai umplii acvariul, poti sa pui si cativa pestisori.Eu am un betta in acvariu si se intelege bine cu Merlin al meu happy Daca o broasca se intelege bine cu un peste, va fi la fel cu toti.Insa daca nu ai mai avut pana acum,mai bine iei unul pentru inceput, ca sa vezi cum se impaca. Apoi, daca n-au nicio treaba unul cu altul, mai iei cativa.
Sper sa te distrezi cu ele, pentru ca sunt niste animale incredibile.Cine spune ca nu au personalitate este un mare idiot.
Cand il scot pe Merlin pe pat, se joaca cu degetele mele laughing E adorabil

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Nu ar trebui sa fie probleme. Ele se inteleg intre ele. Nu se ataseaza, au "sange rece".

Iti poti cumpara si cu tample rosii, important este sa ai grija sa nu le lipaseasca nimic. Chiar daca este mai mare, este posibil sa o mai atace pe cea mica, dar nu sa o raneasca, ci mai degraba din joaca.

Eu am doua broaste, una cu tample rosii si una cu tample galbene, sunt la maturitate si se inteleg ok. Se mai "ciupesc" ele, dar nu imi fac griji.

Pa, pa.

| Deea_Andreea_1989_vPly a răspuns:

Stai linistita se inteleg de minune!