| GMpescar a întrebat:

vreau sa imi cumpar o broasca testoasa...de preferat de florida. dnul de la pet shop a spus ca are broscute testoase de florida cu tample galbene exista si dinalea? va rog spuneti-mi de ce rasa sunt testoasele cu tample galbene si daca este sensibila...multumesc.

3 răspunsuri:
| Alinutza25 a răspuns:

Buna,da exista si din acelea.Si nu sunt prea sensibile! Am si eu broscuta de florida.Pentru mai multe informatii id-ul meu este alinatudose25@yahoo.com Iti raspund la orice intrebare pe mess. fundita?

| Alinutza25 a răspuns:

Testoase de apa:
-cu tample rosii sau de Florida:Trachemys Scripta Elegans
-cu tample galbene:Trachemys Scripta Scripta
Sper ca te-am ajutat cu denumirile stintifice! happy

| mari45 a răspuns:

Am si eu broscute testoase cu tample galbene si cand sunt mici sunt cat o moneda! te rog spune-mi emailul tau si iti voi trimite o fisa cu:hibernare, inmultire, etc.