| alexandra5251 a întrebat:

Am primi de la cineva o pereche de voiajori. Dupa multe incercari au scos doi pui.Cand au inceput sa le creasca penele cele din zona cefei i-au forma unui mot. Puii crescand, acele pene isi pastreaza caracteristicile.
De ce credeti ca s-a intamplat asta? Cei doi parinti, cand i-am primit, aveau inele de caucoic, dovada ca au venit de la concurs, deci sunt voiajori, nu rasa pura, dupa cele intamplate.
Cunoasteti columbofili care au mai avut asemenea intamplare?

2 răspunsuri:
| lSummerl a răspuns:

Asa cresc la toate pasarile

| 08Yonutz17 a răspuns:

NU NEAPARAT DACA AU INELE AU FOST LA CONCURS PENTRU CA LA ORICE PORUMBEL POTI SA II PUI INEL SI DA MOTUL RAMANE NU ARE PROBLEME