| Maryn_Nyko_1993 a întrebat:

Am si eu o întrebare, am cumparat o cățelușă amstaff la vârsta de 3luni, m-am ocupat de ea pana pe la 6 luni când am început munca si rămânea singura in apartament... Nu îmi placea acest lucru așa ca am dus-o undeva la țară sa nu mai fie singura... Am mai luat-o doar in "vizita" face 2ani luna asta si vreau sa o iau din nou la mine dar problema e ca nu ma mai asculta deloc... Se poarta ciudat... Ce as putea sa fac? Sa o redresez...

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Trebuie sa stai mai mult timp cu ea sa te joci sa ii dai de mancare si cu mult timp petrecut impreuna poate va fi mai bine.

| Mateiu a răspuns:

Cei 2 ani ai catalusei reprezinta o varsta care a cam depasit-o pe cea ideala pentru. educatie+dresaj insa, daca apelezi la un dresor profesionist, inca mai sunt sanse ca s-o disciplinezi, ajutand-o sa se adapteze mai usor si mai rapid in noul ei habitat, la oras, intr-un apartament.