| Eღilia62 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.Catzeii mama-fiu sau tata-fiica se imperecheaza intre ei sau nu?

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Daca ii lasi, se imperecheaza dar se produce cosangvinizare si nu e bine deloc sad pot aparea probleme grave la pui, handicapuri, erori genetice, mutatii genetice si multe se vad in timp, la prima vedere vor parea sanatosi. Nu e bine sa se ajunga la asa ceva sad

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Da, se pot imperechea.

| Alynutzaaa a răspuns:

Da se imperecheaza dar cel mai indicat ar fi sa nu ii lasi. deoarece la fel ca la om pot aparea probleme si pui se pot naste cu handicap!

| sky_6636 a răspuns:

Se pot imperechea pentru ca ei nu mai au simtul ca sunt o "familie" dar nu este bine si normal pentru ca este posibilitatea ca puii sa se nasca cu ceva handicap sau sa aiba ceva boala//...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinand cont de faptul ca ei actioneaza instinctual, se pot imperechea. Bine ar fi sa nu ii lasati pentru ca puii se pot naste cu malformatii genetice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se pot impereche, dar nu e bine

| wWhiteCat a răspuns:

Din cate stiu eu nu se intampla niciodata sa ceva...