| Gabriela_Madalina_1987 a întrebat:

Buna, am si eu o întrebare pentru cei care au porcușori de guineea. Imi muri azi porcușorul meu mi-a spus la veterinarul ca a făcut puroi la sinusuri, un fel de cancer da nu știu din ce cauza si as vrea sa știu pe viitor ce sa fac sa evit asa ceva. Nu știu câți ani avea, eu zic 4 l-am luat de la cineva dar nu știu cât avea atunci.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

L-a văzut vreodată medicul veterinar?

| Gabriela_Madalina_1987 explică (pentru sierra1):

Daa am fost cu el chiar si pentru unghiuțe si din contra mi-a spus ca este foarte frumos si mare si bine îngrijit sad

| Gabriela_Madalina_1987 explică (pentru sierra1):

Din cât in cât timp trebuie sa ma duc cu el la veterinar a fost prima data când am avut porcusor si l am iubit atat de mult îl consideram copilu meu si poate am greșit eu cu ceva si sa nu mai repet greseala cu celalalat de o sa îl iau da nu curând

| sierra1 a răspuns (pentru Gabriela_Madalina_1987):

Te ințeleg foarte bine. Cunosc experiența asta. Nu este o rețetă. De obicei întrebi medicul "când să mai vin?"
Poate așa a fost să fie...

| Gabriela_Madalina_1987 explică (pentru sierra1):

Știi acum 2 luni mi-a murit tata din cancer si acum porcușorul cu aceeași situație ca si tatăl meu la fel pe partea dreapta exact cum a fost tatăl meu si am rămas masca sad

| Gabriela_Madalina_1987 explică (pentru sierra1):

Știi ce ma uimit cel mai mult faptul ca tatăl meu mi-a murit acum 2 luni de cancer si acum porcușorul meu a făcut aceeași boala pe partea dreapta la sinusuri ca si tatăl meu același puroi si același miros urat când ii curgea sad