| raullazar a întrebat:

Am si eu o problema! Mama mea nu vrea doar caine pechinez imperial si eu as vrea si rase mai mari deci ce as putea face sa o conving?

Răspuns Câştigător
| reeebook a răspuns:

Buna, si eu am caine (bichon maltese), pai poti sa-i spui ca cei mari sunt mai ascultatori si usor de dresat... spune-i ca o sa ai grija de el si ca te vei ocupa cel mai mult de el (eu asa am facut si chiar a mers, dar ai mei nu vroiau caine ) desigur poti sa iei si unu mic e mai frumos si te atasezi mai repede de el bafta!

9 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Ii zici ca ala nu este un caine ci un sobolan cu par lung si te faci de ras cu el pe strada big grin. Succes!

| AngelHugz a răspuns:

Spune-i ca sunt greu de dresat si neacultatori. Poti sa-i mai spui ca p[ierd mult par si fac multa mizerie. Poate asa o convingiwinking

| tlaura a răspuns:

Stai la casa sau la bloc?
Sti cum se zice, caine mare - mizerie mare, caine mic - mizerie putina
Ii poti spune ca o sa ai grija de el, si o sa faci in acel fel incat sa nu faca mizerie smug

| Melymonade a răspuns:

Mama ta are dreptate... Dar dacă vrei neaparat, arată-i că știi să te ocupi de el. Să te joci eu el, să-i dai de mâncare, să strânge mizeriile, etc.

| denisadr a răspuns:

Sa stii ca mama ta are dreptate dar daca ai lua note mari la scoala in fiecare zi 10 ar vrea pentru ca e mama si daca vede ca tu iti doresti foarte mult si faci tot posibilul pentru a avea acel caine o sa vrea. Mult succes! Un caine Haschie este bun pentru preferinta ta.

| 12UFFY a răspuns:

Spune-i ca pechinezii pot face face multa galagie(am o vecina care are un caine de asta si ma inebuneste, maiales ca e si cam prostut).
Un caine mare de obicei e mai dragut (depinde de rasa), cei mici sunt draguti la prima impresie dar te satu repede de ei.

| pcornelia18 a răspuns:

Hey si eu am un caine mare pitbull dar crede-ma mai bine iti iei o rasa mica ca e mai usor de ingrijit decat o rasa mare sa-ti dau cateva exemple un caine mare mananca de 3-4 ori mai mult de cat un caine mic cu un caine mic te poti juca mai usor decat cu un caine mare i-ar cand trebuie sa-l scoti la plimbare e dezastru un caine mare mai ales daca n-ai forta te trage peste tot daca vede un caine mare se vezi tu aia alergatura dar un caine mic e mult mai oki sper ca ti-am dat niste sfaturi bune!

| raullazar explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi si o sa stau putin sa ma gandesc cine o sa primeasca funda dar toti ati dat niste sfarturi foarte bune

| andreeaursi a răspuns:

Pai spune-i ca o sa ai grija de el si o sa cureti tu daca se intampla sa faca vreo treaba pe covor si ca o sa-l inveti tu pe parcurs unde e locul potrivit de facut treaba! Mai spune-i ca iti doresti foarte mult acest animal si ca tu esti singurul care nu are macar un anumal de companie! Vezi tu ce mai zici pe acolo! Mult noroc!