| MihaelaMykydutza a întrebat:

Buna am si eu un catelus de 6 saptamani mama catelusei este de rasa bhison maltez iar tatal un jaja si nu stiu ce mancare adevata sa-i dau ma ajuta-ti si pe mine?

Răspuns Câştigător
| XxDream a răspuns:

Și eu am Bichon Maltese ^^. Deci pâine cu ciorbiță, bobițe eu ți.aș recomanda Pedigree, părți dintr.un pui, cand ii va da dinții cumpărăi dentastix, pate de pui, In general hrana formata din pui, porc... sau ii poți lua de la petshop. Fundăă?

4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Pana la 1 an ii cumperi mancare speciala pentru JUNIORI, catelului meu ii plac bobitele Friskies mai mult decat cele de la pedigree.
Pedigree, chappi, friskies junior la conserva.
Pana la 1 an ii dai mancare de Juniori de la 1 an incepi cu Mini Adult iar de la 2 cu Adult.
E bine sa ii dai si calciu Lactic 10 zile consecutive e 16 lei tableta cred..Sunt foarte bune si ofera catelului calciu.
In niciun caz sa nu ii dai paine, painea face mult rau..Sunt persoane care au ajuns in stare grava cu animalutele la veterinar doar pentru ca i-a dat putina paine sa manance.
Ca carne ii dai doar de pui sau vita doar FIARTA.
Dar e prea mic sa poata manca.
Dupa 6 luni ii poti cumpara gaturi de pui, la jumate de kilogram sau un kilogram (e 4 lei kilogramul).
Si ii fierbi vreo 2-3 atat de bine pana intra furculita prin os.
Apoi clatesti gaturile si le pui 1-2 minute in apa rece sa se raceasca.
Succes si O zi placuta! happy

| Dahliaa a răspuns:

Pai, poti sa-i dai pedigree junior.Sau hrana umeda.Conserva de vita sau pui.Si hrana uscata pentru juniori. Sper ca te-am ajutat!

| davidwarner a răspuns:

Mancarea Premium este mult mai buna pentru orice caine. Evita pe cat posibil sa ii dai mancarea pe care o mananci tu. Cumpara-i orice fel de hrana pentru juniori, dar ti.am spus ce ti-as recomanda. Hrana gen Pedigree, Chapi etc sunt o mizerie.

| MirelaC a răspuns:

Daca ai fi scris corect, ti-as fi spus