| anonim70 a întrebat:

Ce părere aveți despre un catelus bichon maltez? Ce știți de rasa asta de cățel?

1 răspuns:
| Sebastian777333 a răspuns:

Bichon Maltez este una dintre cele mai vechi rase de câini. Majoritatea cred că această rasă originează din insula Malta, deși originile acestei rase nu sunt stabilite.

Bichonul Maltese este un câine de apartament, care nu are standarde înalte. Trebuie îngrijit și plimbat cel puțin de 3 ori pe zi, ca să nu se îmbolnăvească.