| anonim_4396 a întrebat:

Am trata contra puricilor o pisica folosind Frontline Combo pentru. uz extern. Problema este ca s-ar putea sa fi ratat locul exact in care ea nu se poate linge si este posibil sa fi ingerat substanta. Pisica sta la curte si nu am putut sa o supraveghez. Poate muri din cauza aceasta?

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Daca observi ca incepe sa se simta rau, sa dai o lingurita de smantana, niste lapte cald,(neutralizeaza otrava)Daca nu mananca sa-i bagi cu lingurita cu smantana in gura!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Multumesc pentru raspuns. Din fericire pisica este OK. Disparuse vreo 2 zile, dar acum si-a facut aparitia in perfecta stare si mult mai linistita, semn ca puricii ii dau pace in sfarsit.

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere, dar sa va dau inca un sfat daca vrei poti sa speli pisica cu samponul special contra puricilor si trebuie pusa zgarda speciala antipurici pentru pisici de la magazinele pet-shop!

| Dodgge a răspuns:

Picaturile se pun pe ceafa unde nu are posibilitatea de a se linge.