| Ancutsa a întrebat:

Buna!
Am un bichon havanez de 2 ani.Acum o ora am observat ca are marginile gingiilor rosii.Trebuie sa-l duc la doctor? sunt in Germania si nu prea am posibilitatea de-al duce, desi daca ar fi ceva grav imi rog parintii sa-si faca timp pentru asta.
Tin sa precizez ca doarme foarte mult, apa bea destul de mult si mananca bine.( nu-i problema de asta ). Se joaca rar, in ultima vreme.
Imi dai niste sfaturi, va rog?! :*

Răspuns Câştigător
| lollypop4fun_3546 a răspuns:

Eu stiam atunci cand un caine are gingiile rosii este stresat.Incearca sa-l plimbi mai des si sa aiba companie canina dar si umana:X

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa`l sa vada ca esti langa el si fi alaturi de el cand are nevoie cum a zis i fata de sub mine plimbal si acordai atentie si ai mai multa grija de el in aceasta perioada poate ar fi bine sa schimbi ceva in viata sa sau si a ta cum ar fi sa te plimbi mai mult cu el sau sa te joci mai mult... cred ca are o problema de singuratate bichoni sunt niste caini foarte vioi! fa`i niste prieteni caini ar fi bine daca ar fi tot bichoni! Sper sa isi revina catelul tau :*