| XcrisSSx a întrebat:

Am un caine de 2 luni.Ieri seara am observat ca face spume la gura și nu mănâncă.Se chinuie ca și cum ar vrea sa dea ceva afară.Din ce cauza? A mâncat prea mult sau a fost ceva ce nu I a prins bine?

6 răspunsuri:
| R1pstar a răspuns:

Si eu am un catel tot cam 2 luni nu stiu sigur pentru ca il am de pe strada era intr-o cutie... facea spume si l-am dus la veterinar l-a verificat si i-a facut cv injectie pe sistem nervos sa nu mai faca acest fel de spume pentru ca nu le facea el practic vomita spuma si apoi i-am schimbat mancarea si nu a mai facut (mancarea continea pre multe proteine pentru catel) oricum du-te la veterinar in cel mai bun caz scapi usor schimbands mancare dar s-ar putea sa fie mai rau depinde eu ii dadeam Acana si cum ii o mancare mai scumpa proteinele din ea ii faceau rau la catel

| R1pstar a răspuns (pentru R1pstar):

Am uitat sa mentionez in momentul actual este ceva boala pentru caini ce e raspandeste parca parvoviroza cred si s-ar putea sa fie si aia stiu ca s-au gasit multe cazuri cu parvoviroza in ultimul timp

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este otravit, daca deja face spume la gura. Du-l de urgenta la veterinar, sa-i faca spalaturi stomacale. ca sa-l salveze!

| Mayar a răspuns:

Ar trebui sa ii dai un ou crud. Daca nu il mananca, I-l dai cu forta, dar sa ii ajunga in stomac. Poate e otravit, caz in care trebuie sa actionezi rapid! inceric asta cu oul + ii dai ceva ceai laxativ.

| Andra22222 a răspuns:

Du-te cu el la veterinar și încearcă să-i dai apă cu sare ca să vomite din caz ca poate e otrăvit. Mult succes.

| AlessandraAle5 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi cu el la medicul veterinar, pot fi nenumarate motive...