| MicutziucAurzic a întrebat:

Am un caine de 8 luni. E cam ram l.as putea dresa acum la varsta asta. Si daca da. Cum as putea?

Răspuns Câştigător
| VeveAnn a răspuns:

Pai depinde si daca e de rasa.Eu am avut un caine maidanez si am incercat vreo 2 saptamani sa il dresez si era imposibil.Am mai avut un pechinez.Si am reusit sa il dresez adica era destept mai ales fata de cel maidanez.Depinde ce vrei sa il inveti.Cand face o prostie de exemplu ceartal ca altfel nu ai cum.Fal sa inteleaga ca a gresit.Incearca si cu o recompensa cum ar fi mancarea.II poti da croncanele. Cate una cand face ceva bine.
Uite ceva ce te-ar putea ajuta :
https://www.youtube.com/watch?v=rmz-SLR3pd8

https://www.youtube.com/watch?v=09pzVlOuErE

Bafta

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
parerea mea este ca cam greu se mai poate dresa un caine deja mare dar cu putine silinta cine stie.
O zi buna.

| BengaMihai a răspuns:

E deja cam mare.

| Mariaida2 a răspuns:

Buna! Are o vârstă potrivita ca sa il dresezi... Si eu am un caine mai mic decat al tau, dar inca nu l-am dresat, dar am si un caine mai mare care ma asculta mereu... laughing. Eu i.am dat mancare cacand a facut ceea ce am vrut... sau daca nu, il certi (cainele meu s-aa obișnuit cu un ziar pe care, daa il arat, se duce la locul lui). Si, repetând procedeul, cainele se invata cu comenzile tale.
Sper ca te-am ajutat si spor la dresat!

| Bonny256 a răspuns:

Da,ai putea! Du-l la o scoala de dresaj sau cauta pe youtube:Metode pentru dresarea cainilor!

| MicutziucAurzic explică:

Este pechinez