| ciufiXXXXXX a întrebat:

Am un ciobanesc german de 9 luni.Problema este ca este foarte agitat, roade tot prin curte pana si vita de vie, este destul de neastamparat.De aceea bunici mei au decis da il tina legat. Cum as putea sa il dresez sa fie mai linistit sau se va schimba o data cu trecerea timpului? MUltumesc:*

1 răspuns:
| Exeemii a răspuns:

Hei. Fiind inca un pui, catelul tau are tendinta de a fi... hiperactiv. Incearca sa il dresezi recompensandu-l, sau daca nu reusesti, contacteaza un dresor de caini. Dupa parerea mea, nu ar trebui sa il tina legat, deoarece pentru caine e un chin. Daca situatia ramane la fel, incearca sa ii convingi pe ai tai sa ii construiasca un tarc mai mare in care sa il tii. Succes :*!