| ciufiXXXXXX a întrebat:

Am un ciobanesc german de 9 luni.Problema este ca este foarte agitat, roade tot prin curte pana si vita de vie, este destul de neastamparat.De aceea bunici mei au decis da il tina legat. Cum as putea sa il dresez sa fie mai linistit sau se va schimba o data cu trecerea timpului? MUltumesc:*:*

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
E o chestie temporala. E puiut, si-i dau dintisorii, de aceea simte nevoia sa roada momentan. Ii poti da ceva sa roada, si atunci poate va lasa celalalte lucruri in pace macar o perioada. happy
Succes!