| Geo_Georgiana_1993_06y0 a întrebat:

Am un motan birmanez castrat.De cateva zile nu mai mananca si nu se mai joaca cum o facea inainte.Am fost cu el la veterinat.I-a facut injectii,i-a dat doua tipuri de pastile, vitamine si antibiotic si are perfuzie.Doamna doctora veterinar a spus ca s-ar putea sa mai traiasca 6 luni sau 2 ani.Sunt foarte trista si plang mereu.Imi doresc enorm de mult sa se faca bine.Mi-as da si viata pentru el.Va rog din suflet sa ma ajutati. Vreau sa imi spuneti cum il pot face sa manance.I-am bagat astazi mancarea recomandata de doamna veterinar in gura dar a scos-o.Are 4 kilograme si 200 de grame iar in vara avea aproape 6 kilograme.Il am de cand era pui, din a doua saptamana de viata adica de 4 ani si nu pot rezista fara el.Il iubesc enorm de mult.Sta mereu si doarme.Inainte era jucaus. Face treaba mare si cea mica.Va rog din tot sufletul sa ma ajutati sa-l fac sa manance

1 răspuns:
| ĂlaRău a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci.
Daca trebuie sa plece, trebuie sa te impaci cu ideea si sa treci mai departe.