| anonim_4396 a întrebat:

Am un motan birmanez de un an, si nu se joaca.Nu stiu ce sa fac... I-am luat jucarii si nici nu il intereseaza...Va rog ajutati-ma happy

Răspuns Câştigător
| TrixLove a răspuns:

Probabil nu e in dispozitia potrivita. Incearca sa-i dai de mancare si sa-l lasi o perioada sa vezi cum evolueaza. Daca tot nu are chef de joaca si nu face nimic, probabil e putin bolnav, sau mai mult. Nu te ingrijora. SI eu am treut prin asta cu catelusul meu, dar acum nu mai poate de bine. L-am lasat in pace cand am vazut ca nu vrea si nu vrea. Am zis ca poate nu e momentul potrivit. Daca tot nu reactioneaza la jucarii, un control medical ar fi foarte bun si recomandat.winking Multa bafta cu motanul! >big grin

3 răspunsuri:
| Kennysa a răspuns:

Fluturai pene si se va juca

| Ania_3910 a răspuns:

Nu fiecare mata vrea sa se joace. Si crede-ma ca esti norocoasa ca nu vrea pentru ca daca sar juca o sa te vezi plina d zgarieturi.
Insa matele birmaneze nu se joaca ele lasa mai mult par rar mai gasesti o mata birmaneza zucausa.
INsa ai putea in loc sa te joci cu ea sa te distrezi cum ar fi sa o ti mult la calculator si dupa maxim o saptamana o sa mearga pe tastatura sa o pui la tv si poti sa o duci si pe la alti pisoi sa vezi ca pisicutele intre el se inteleg mai bine decat cu oameni. FUNDA

| Andraaaaaaaaaaaa a răspuns:

In general motanii nu se prea joaca asa ca pisicile dar mai ales birmanezii.Acestia sunt o rasa foarte independenta si de obicei rele cu celelalte pisici(cu exceptia femelelor adulte) dar daca vrei sa se joace cumpara de la magazin praf din iarba matei. Este un praf care le atrage si devin ff copilaroase cand il miros(mai mult se alinta)