| hey97 a întrebat:

Buna am un perus mascul PUI de 3 luni as vrea sa ii iau o
femela, dar nu stiu daca e bine.El este foarte fricos se sperie si de degetul meu cand incerc sa il scot din cusca se agata pe sus.Sta numai in cusca. Dimineata in schimb este vesel si canta intruna.

ce sa fac sa ii iau o femela? FUNDAhappy

2 răspunsuri:
| adelinna21 a răspuns:

I-ai o femela.va fi sperait l inceput dar cu timpul se va obisnui cu ea.si cine stie poate vor face si puii.cu cat o iei mai repede cu atat e mai bine.di mineta canta at cand vede lumina.inceraca sa il imi scoti din cusca numai asa il vei obisnui cu tine.lasa-l sa zboare prin camera.pentru ca cu timpul nu va mai putea zbura si se va lovi de orice

| biamamy a răspuns:

Un partener nu face rau la nimeni
winking