| adytzacuskateul a întrebat:

Buna am un perus si tatal meu nul suporta cum sa-l fac sa-i placa de el plss raspundeti repede!

Răspuns Câştigător
| Pitri001 a răspuns:

Este simplu:invata perusul sa ii zica tatalui tau ca il iubeste sti uite cum faci : ii repeti perusului cuvantul "te iubesc"apoi cu numele tatalui tau sper sa mearga!hee hee mie imi merge cu al meu daca merge imi dai fundita >big grin

5 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Poi atat timp cat pastrezi curatenie.ai mare grija strange tot orce face si cred ca cu galagia nu sta bine poate il deranjeaza. Dar daca ati zic istoria perusului meu o sa-i placa asa mult ca siar mai dori inca un papagalhappy
Ce ati recomand e sa ai lasi usita deschisa sa iasa si el sa vezi ca incepe sa se ataseze de tine sa-l dresezi si o sa ati placa crede-ma.

| IsabelaIssa a răspuns:

De ce nu il tii in camera ta? Acolo nu cred ca are cum sa il deranjeze. Atata timp cat tu ai grija de el, care e problema? Nu face prea multa galagie, si dintr-o camera in cealalta nu prea are cum sa deranjeze. O sa se invete cu el.

| foxi a răspuns:

Serveste-il ca mic dejun!

| Melyssuka a răspuns:

Pai ascundel si ii zici ca l-ai dat.Sau poti sa-i zici ca tu ti la el mult si nu vrei sa il dai...Si incepi si tu sa plangi putinwinkingSucces! funda?:*

| Honeygirls572 a răspuns:

Pai e doar o pasare mica...dc nu-l suporta? Daca face galagie si mizerie iar tu nu te ocupi de el poate ca e normal. ocupa-te de el, fa-i curatenie, da bani de al tine pentru ai cumpara hrana si vitamine si tine-l in camera ta (daca ai cum ). explica-i tatalui tau ca este o pasare mica si ca ti la el si te vei ocupa de ingrijirea lui si roaga-l sa ii dea o sansa pentru ca inseamna ceva pentru tine