| IonelaS12 a întrebat:

am un pisoi. l.am cumparat ieri. si azi il tineam in brate si a sarit din bratele mele si el fiind mic nu a aterizat in picioare. si a venit cu ochisorul in pragul la usa. si vad ca acum i s-a umflat ochiul si ii curge! Si tot da cu labuta la el cred ca il doare. ce pot sa fac... cu ce il pot da la ochi in seara asta?sad

Răspuns Câştigător
| Xaya a răspuns:

Hai pe bune, nu poti spune ca l-a chinuit. Pisicilor le place sa fie luate in brate. A cazut, a cazut. Sa mearga la veterinar ca tot el stie ce e mai bine, merita sa dai niste bani pentru a il scapa de suferinta!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ionela, va trebuii sa intelegi ca nu trebuie sa chinui animalutele, ca nu sunt papusi si din neatentie le poti ranii sau omori.
Un pisoi de exemplu, nu-l iei in brate, te joci cu el pe jos, cu un motocel legat cu ata, sau cu o pana de gaina,
Tu motanelul la veterinar ca toate avea o aschie si s-a infectat.
Este pacat sa maora!

| Xaya a răspuns (pentru Violleta2022):

Hai pe bune, nu poti spune ca l-a chinuit. Pisicilor le place sa fie luate in brate. A cazut, a cazut. Sa mearga la veterinar ca tot el stie ce e mai bine, merita sa dai niste bani pentru a il scapa de suferinta!

| missfatadelatara a răspuns:

Șterge-l cu o compresa sterila/disc demachiant/vata și servicii fiziologic/apa oxigenata.sa previ infecția.

| Victor453 a răspuns:

Nu prea cred ca poti da cu ceva la moment, mai bine du-te miine la veterinar, sau suna in slujbe speciale unde poti chema veterinariu la domiciliu la moment.

| Victor453 a răspuns:

Nu prea cred ca poti da ceva la moment, du-te mai bine miine la veterinar, sau suna in slujbe unde poti chema veterinar la domiciliu la moment.