| just1me4yuki a întrebat:

Am un pui de ciobanesc elvetian alb si de pe la pranz nu isi mai tine urechile ridicate. Are aproape 2 luni si nu stiu ce s-a intamplat cu urechile lui. Cine stie, please help.

Răspuns Câştigător
| luna a răspuns:

Felicitari pentru alegerea facuta.
Acum este inca un pui si isi ridica si coboara urechile.De la varsta de 6 luni va tine urechile sus definitiv, asa ca nu iti fa probleme.

4 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Poate are nevoie de calciu...

| ATHOS a răspuns:

Nu-ti face nici un fel de probleme. La aceasta varsta nu-si tine urechile ridicate, sunt doar tentative. Daca vrei poti sa mergi la un medic veterinar.

| dana_9056 a răspuns:

Este trist incearca sal inveselesti poate ii este dor de mama lui imi dai funda plizz

| Nasa a răspuns:

Buna! problema apare cand catelul este pui si ii sunt atinse/trase, nu neaparat tare/pana la cateva luni urechile, coada nu trebuie atinse pe cat posibil deoarece aceste atingeri pot afecta ariile senzoriale alea urechilor/cozii.sunt medic veterinar, deci poti sa ai incredere.