| Roxana13Roxy a întrebat:

Am un yorkie de 5 luni si am o problema cu el,isi mananca fecalele sad (stiu, e scarbos), nu am cum sa il iau pentru ca isi face treaba ft repede nici nu apuc sa il vad, dar cateodata il mai ieu de unde isi face nevoiile. Ce as putea face? Asi vrea sa primesc raspunsuri de la cei cu experientas, dar si niste sfaturi ar fi bune.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Taigra a răspuns:

Il prinzi cand face si il indepartezi de excremente spunandu-i":"Ce faci? Nu e bine!" si ii aplici o palma usoara la fund.O sa se desvete incetul cu incetul, dar trebuie sa-l "pedepsesti" cand face treaba mare ca daca il pedepsesti dupa 2-3 ore sau mai mult el nu o sa stie de ce-l "pedepsesti" si o sa cotinue sa manance. Sper ca te-am ajutat, si daca raspunsul meu e demn de fundita m-as bucura!