| loramako a întrebat:

Bună.Aş vrea să adopt un pisoi, dar sunt câteva probleme.Cum ar fi că nu ne mai permitem unul,stăm şi în chirie, iar vecinei nu îi plac animalele[este curte comună]. Motanul meu are aproape un an şi nu cred că se va întelege cu un pui sau cu un adult eoarece motanul uni vecin vine şi îi fură mâncarea. Aveţi un sfat? Cum ar fi să îmi conving părinţii şi dacă mă lasă ce să aleg între un motan şi pisică sau pui şi adult. Cel mai bun răspuns are FUNDA!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| WarriorCat a răspuns:

Ia-ti un motan si pisica.
Tine-ti pisica in casa.
http://www.wikihow.com/Keep-a-Cat-Indoors

| loramako explică (pentru WarriorCat):

Mersi,cand era mică am ţinut o dar făcea în pat acum e mare şi puţin agresiv.Mersi oricum.

| AnimeStyle a răspuns:

Eu iti recomand sa iti rogi parinti foarte mult sa ai 2 pisici. Se vor intelege. Asa am facut si eu. Miam adus 1 pisica mica la 1 motan mare si se intelegeau ca frati ala mare avea grija de ea sa nu se apropie câinele si cateau de ea... Dar promitele ca ii vei îngriji vei fi responsabila. Nu ii cel lasa sa facă mizerie.trebuie sa ii faci sa aibă încredere.mama nu a vrut încă o pisica pana ce a vazut-o pe pisica aia pe care o voiam. Dar din păcate a dispărut