| Timmy97 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cum pot sa imi dresez catelusa sa nu mai traga de lesa cand o plimb.E cocker si are 8 lunibig grin.multumesc

3 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Pai e entuziasmata, nu ai cum sa o faci sa nu mai faca asta. catelusii astia se dreseaza foarte, foarte greu. aproape imposibil, nu se merita efortul.

| mimi2000mimi a răspuns:

In primulrand trebuie sa-si invete numele, iar cand iesi, mereu sa ai la tine o nuia de lemn cu care s-o ameninti si ceva bun.crede-ma,functioneazalaughing

| RochEq a răspuns:

Si eu am un pitbull si el facea la fel pana cand intr-o zi l-am dus in parca si l-am lasat in voia lui
cam 2 ore si apoi nu mai avea instinctul acela el trage de oare ce vrea sa meraga in anumita locuri insa tu trebuie si sa te face rea in fata lui pentru a stii putin de frica