| Amiloveanimal a întrebat:

Astazi am observat ca perusii mei s-au imperecheat si mi-e ca femela o sa faca pui! Va rog puteti sa-mi dati niste sfaturi cum sa procedez daca naste, unde sa nasca, cum imi dau seama ca naste. Va rog raspundeti-mi! DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| alexandru0sorin a răspuns:

Man pasari-le nu nasc fac oua

| Unindividn0rmal a răspuns:

Pune pene in locul unde stau ei, ei le vor aduna si vor face un culcus, in rest va merge de la sine.Pot naste si 10 oua deci ai grija ce faci, daca nu vrei sa le pastrezi pe toate poti sparge si poti ramene cu 1-2 oua.Sau penntru culcusul oualelor poti pune o bucata de panza impaturita. Sper ca te-am ajutat.