| GgAnett a întrebat:

azi am adoptat un catelus de 5 saptamani. E un labrador foarte foarte jucaus, problema insa este ca ma trezeste noaptea fiindca are chef de joaca si nu vrea sa doarma. A mai intalnit cineva asemenea problema? Cum ati rezolvat-o? Stiu ca e doar prima noaptea da nu vreau sa il obisnuiesc asa de pe acum fiindca dupa aia imi va fi mult mi greu sa il dresez si sa il invat sa doarma regulamentar si sa nu ma tot trezeasca peste noapte ca sa ma joc sau sa ma ocup de el. Multumesc anticipat pentru sfaturi!

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Oboseste-l foarte mult, pana te pui tu sa dormi. Chiar daca el doreste sa doarma, te mai joci cu el. Asa faceam eu cu cainele meu cand era mic, ma jucam pana pe la ora 23 cu el si asa dormea toata noaptea.

| CrinaMadalina a răspuns:

O sa se obisnuiasca si singur, trust me, am avut aceeasi problema cu un pui de chow-chow pana s-a acomodat cu programul meu