| Jessyka888 a întrebat:

Buna,...azi dimineata mi-a fatat catelusa(bichon) a fost totul ff bine sa descurcat singura.mananca foarte mult nu am probleme doar ca respira cam greu si sta cu limbuta afara e posibil sa stea asa pentru ca o incalzesc puii? are 5 si stau oti lipiti de ea sau e posibil sa fie ceva mai grav?

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Cred ca are temperatura. Pune-i apa rece sa bea.Vezi zilele urmatoare daca face tot asa, vorbeste cu un veterinar.

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna!
A terminat de fatat? Cainii pot fata si dupa mai multe ore, noi crezand ca au terminat si dintr-o data, mai apare un pui-doi. Pune mana pe nasucul ei, daca arde rau, inseamna ca are temperatura. Iar in cazul acesta, medicul veterinar trebuie sa ii administreze perfuzii. Daca nu isi revine pana maine, mergi cu ea la veterinar. Multa sanatate mamicii si puiutilor!

| UIV27 a răspuns:

Pai e obosita. oamenii dupa ce nasc, crezi ca le e bine.asteapta pana maine sa vezi daca ii trece daca nu ii trece du-o pana la veterinar.toate cele bune.