| madapufi21 a întrebat:

Catelusa mea (de rasa pechinez) a varsat azi, in timpul noptii. Acum nu mananca nimic si tremura. Stiti cumva ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Ce varsta are?
http://www.animale.ro/forum/showthread.php? 59955-Catelusa-mea-vomita-si-tremura
Poate a mancat ceva ce nu i-a placut.
Daca persista, intreba medicul veterinar ori la farmacia veterinara
O zi frumoasa sa ai:)

| mihai69 a răspuns:

Urgent la veterinar!

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Du-te cu ea la veterinar, nu mai astepta!

| Caracter3 a răspuns:

Daca a vomitat doar o data si nu are alte simptome, nu e cazul sa-ti faci griji. Insa, daca se repeta poti sa-i dai metoclopramid, dar atentie la varsta cainelui.In situatia in care apar si alte simptome,(diaree, de ex.) mergi la medic.e langa metoclopramid eu i-am mai dat si o jumatate de pastila de dicarbocalm si i-a facut foarte bine, i-a calmat spasmele stomacale. Daca are mai multe kilograme catelul (eu am un pinscher pitic si de aceea ii dau jumatate din pastilele pe care le ia un om adult) ii poti da chiar si o pastila intreaga. De obicei voma era insotita si de diaree si atunci pe langa metoclopramid si dicarbocalm ii mai dadeam cu seringa pe la comisura gurii si niste ceai de menta neindulcit. Sanatate!

| gabriel970 a răspuns:

Ii merge burtica, si incearca sa o scoti la plimbare