| Ancutsa a întrebat:

ce trebuie sa fac daca il iau si pe catelul meu in Germania cu masina mea? cusca pentru transport este obligatorie? ce alte conditii trebuie sa indeplinesc cum ar fi carnetul de sanatate, altceva ce mai trebuie?

Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| luna a răspuns:

In primul lrand iti trebuie pasaportul cainelui, carnetul de sanatate si vaccinul antirabic facut nu inainte de 2 saptamani.Cainele trebuie obligatoriu sa aiba microcip.Cusca iti trebuie sau sa ai la portbagaj gratii. Daca te va opri politia trebuie sa arati ca ai si manusi de unica folosinta, saculeti pentru. strans fecale si apa proaspata. Drum bun

2 răspunsuri:
| Ancutsa explică:

Astept si eu un raspuns concret!batting eyelashes

| MisSToXiC a răspuns:

Iti trebuie pasaport dar mi se pare ca merge si cu carnet de sanatate! da e nevoie de cusca de transport dar numai cand ajungeti la granita! sper ca te-am ajutat fundita?
bye