| bitsyboom111 a întrebat:

cine are pisici(si puiuti de pisica)? spuneti-mi va rog despre comportamentul lor, cum a fost prima oara cand v-ati intalnit cu puiutul sau pisica?

6 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna bitsyboom111,
A trecut prea mult timp ca sa imi aduc aminte, dar prima pisica am avut-o la 4 ani. Si in acest moment am 4 pisici. 3 pisici adulte si un puiut. Cand pisica mea are pui e un moment special in toata familia pentru ca ne ofera noi sufletele pe care sa le ingrijim si sa le cautam ingrijitori.
Puiul de pisica nu necesita o mare atentie. E la fel ca si cu o pisica adulta doar ca are nevoie sa isi elibereze energia jucandu-se. O sa se catere pe tot ce vede, o sa traga de tot ce misca, o sa faca cu ghearele "masaj" covorului si ar fi bine sa nu o lasi sa faca asta pentru ca se va obisnui si va fi mai greu de dezvatat. Cand e mic e bine sa il inveti sa faca la litiera si sa iti petreci cat de mult timp poti cu el. Nu e indicat sa il ignori sau sa te comporti violent sa zic asa cu el pentru ca poate deveni sperios.
Atata timp cat e pui singurul lucru la care se gandeste este "Joaca-te cu mine".
Pa, pa

| mgtow a răspuns:

Se tot plimba prin casa si mieuna era mic.

| SsAa a răspuns:

Buna.eu am o pisicuta e persana si are 4 uni am luat-o acum vreo luna pe la 9 saptamana... cand am luat-o era tare speriata si nu se scomada usor cu noua sa casa este speriata si intra mereu sub pat asa e pana se acmodeaza si se obisnuieste cu noii stapani... Sper ca te-am ajutata FUNDA?

| AmelyRain a răspuns:

Am avut un puiut de pisica ( nu il mai am ). La inceput a fost foarte simpatica si dragalasa desi isi facea treburile peste tot prin casa si incepuse sa miroasa urat, dar daca ii cumperi o tavita cu niste pietricele speciale care absorb mirosul si pui in ele niste picaturi care sa determine puiul sa faca acolo e perfect. Dar apoi a crescut si dinj cauza faptului ca era pisica ( nu mortan) a inceput sa mieune si sa traga de toate alea asa ca am dus-o la sat la bunicii mei iar acum vreau sa mai imi iau o pisica dar motan, te sfatuiesc si pe tine daca stai la apartament sa iti iei un motan pentru ca sunt mai linistiti.

| eugem35 a răspuns:

Am un otan mare de 10 kg si 8ani si unul de 4ani si 4-5kg sunt castrati amandoi se joaca de imi darma casa dupa castrare au disprut mirosul de pisica din casa

| coss a răspuns:

Am o pisica care are 1 an la mine cand am gasit-o avea in jur de 2 luni era sub o masina si am aduso in casa(apartament) i-am adus o tavita cu nisip iar apoi i-am dat de mancare caci era foarte infometata si am urmarito sa vad ce face s-a dus si a facut la tavita. mare grija la gheare taiele cand crezi ca sun cam mari. bye