| floriana08 a întrebat:

Buna TPU! Am o pisica alba cu ochii verzi(foarte asemanatoare cu cea persana, doar ca a mea nu este 100%) si am dus-o sa faca pentru prima oara, apoi poate o sterilizam. Are 1 an jumate si cand intra in calduri imi este foarte mila de ea. Problema este ca motanul la care am dus-o este surd. Ea nu este. Aude si cand trag vecinii apa. Ce sanse sunt sa iasa si puiuti asa? Va rog daca aveti cunostinte in domeniul veterinar sa ma ajutati

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Surditatea sau orbitatea rareori se transmite genetic (valabil si la oameni, si la animale).

| pashkal a răspuns:

Nu trebuia sa o duci ca daca pisica se duce la motan cand e in calduri o musca de puta si moare inainte sa nasca.