| LorenaFliy a întrebat:

Cum imi dezvat cainele sa manance mancare de la mine? Am facut marea greseala de al invata sa primeasca de la mine iar acum nu isi mai mananca boabele.Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| MomentanNuAmNume a răspuns:

Nu-i mai da. pur şi simplu. oricât de mult s-ar uita la tine cu ochii ăia de căţeluş, n-o face! stai un timp, iar dacă insistă, împinge-l uşor spre bolul cu boabe. dacă revine, fă acelaşi lucru. şi tot aşa. va fi nevoie să faci asta de cel puţin 3-4 ori, dar într-un final va înţelege, şi le va mânca.
Succes!

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Nu-i mai da nimic sa manance, decat boabe si va fi nevoit de foame sa manace boabele. Stai lin ca un caine poate sa nu manance 3 zile fara sa aiba ceva.

| ElenaSA a răspuns:

Daca ii tot dai de mancare s-a invatat sa primeasca mereu. Asa am patit si eu cu pisica, dar din pacate pisica are o problema medicala.

| Iulian03 a răspuns:

Buna! Pai zii la altcineva sa ii dea mancare si tu sa zici ca esti plecata si asa sigur va vrea si de la altcineva, pentru ca doar nu o sta mort de foame.

| MoZila15 a răspuns:

Da-i boabe ce nu o sa stea nemancat o vesnicie si pana la urma se va invata