| Zoey112 a întrebat:

Cainele meu de ceva timp nu mai mananca mancare, dar bea apa.
Este femele are 2 ani si am incercat sa ii schimb mancarea, ba chiar i-am facut mancare de casa.
Ce sa mai fac ca sa manance? Sau credeti ca este bolnava?

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Poate ti se pare tie ca nu mananca. I s-a schimbat starea in vreun fel? adica e tot energica, vesela sau e trista si fara chef? Scaunul e moale?

Daca e ca si pana acum incearca sa-i dai sa manance cat mai de dimineata, pe racoare si seara la fel, cat mai tarziu.
Si stai linistita un caine poate sta nemancat 3 zile fara nici o problema(gandeste-te la lupi).

Daca nu se simte bine mergi la medicul veterinar cat mai repede.

| OnuOnulică a răspuns:

Poate e bolnava sad eu zic sa o mai lasi maxim 5 zile daca nu duo la un veterinar.

| viotedy a răspuns:

Normal ca are ceva.cum sa nu manance? du-o sa-i ia temperatura.

| anamariatare a răspuns:

Asta a patit si catelul meu! e racita! duo la veterina sa iti dea niste pastile! pastilele le pisezi ii deschizi gura ca catea si apoi ii dai apa! SUCESC!

| gabytzzaLOVE a răspuns:

Trebuie sa o duci neaparat la veterinar pentru ca este bolnava iti garantez am vazut la tv o pisica ce bea intruna apa si au trebuit sa o opereze ma rog pisica aceea manca dar bause prea multa apa