| Kida_5763 a întrebat:

Cum imi pot invata cei doi papagali perusi sa vorbeasca si sa vina cand ii chem? Funda pentru raspunsul folositor si vot folositor si inteligent pentru celelalte raspunsuri. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună. ai 2, deci ai mult de lucru (dacă este un băiat şi o femeie este şi mai mult de lucru). În primul rând, ai nevoie de RĂBDARE. DAR, dacă nu sunt încă în stadiul de pui (să nu fi ajuns la maturitate) te chinui degeaba. Deci, ai grijă să stea într-o cameră fără zgomote (voci umane). Îi aduni într-un loc, şi începi să le vorbeşti acelaşi cuvânt, până când îl învaţă... şi tot aşa...

succes

2 răspunsuri:
| AnonimGirl a răspuns:

De vorbit? Papagalii pot retine peste 800 de cuvinte. Pe bune. Dar nu ii poti invata sa vorbeasca. Ei imita doar vorbirea umana. Si daca vrei sa ii chemi este usor. Ii strigi pe numele lor si le dai cate o recompensa. Va dura ceva timp pana cand vor intelege. 1-2 luni. Bafta!

| Nymphetamine a răspuns:

Vorbind cu ei toata ziua. happy