| maria89nic a întrebat:

Cum pot scapa de rugina de la bicicleta? Nasol e ca e aproape de lant si pe lant, nu vreau sa pateasca ceva, mai ales ca e BMX, best Bike, plssss help
FUNDOI! VOOOOT!
please help meeee!happy
Thanx

Răspuns Câştigător
| DidiChanx3 a răspuns:

Din pacate rugina nu se poate indeparta o solutie ar fi sa-ti cumperi alta bicicleta sau daca nu e prea ruginita sa o duci la un service sa-ti schimbe piesele si eu am patit la fel si mi-au schimbat piesele si a aratat ca nouawinking fundita puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| AliceIDK a răspuns:

Imi pare rau, dar nu se prea poate indeparta sad. O solutie ar fi sa o duci la un service sa ii schimbe partea ruginita! Si mie mi s-a intamplat la fel si asa am facut!

| Georgemtb a răspuns:

Pune intr-un lighean motorina si baga lantu acolo lasa-l vreo doua saptamani!

| dement0r a răspuns:

Freaco cu smirghel si dao cu deruginol apoi vopsesteo si lantul dal cu ulei de mancare

| dydy7 a răspuns:

Buna. lantul fal cu ulei[ de mancare] ca sa nu rugineasca si sa mearga usor. sau scimbai lantul:* succes

| DnR a răspuns:

Dai cu sprai argintiu si nu o sa se mai observe:d