| florynnaa a întrebat:

deci sa incep.am avut un catel, pe care l-am dat celei mai bune prietene. ea sta la curte, eu la apartament. l-am dat din cauza ca mama nu l-a mai vrut, cu toate ca il iubea enorm, nu l-a mai vrut, pentru ca a ros covoarele, nu era inca invatat sa-si faca nevoile afara.in fn... l-am dat acelei fete, care ea mai aRE UN CATEL. FAZA ESTE CA CAINELE MEU TRAIESTE IN CONDITII FT RELE! ea o ingrijestre mai mult pe cateaua ei, decat pe el. a avut o zgarda, cu care il sugruma.bietul caine nu mai putea respira! am facut tot ce-am putut si i-am mai dat drumul.nu prea ii da mancare! are 4 luni, si cand era la mine, eu ii dadeam de 3 ori pe zi mancare, iar ea ii da doar 1 singura data pe zi. spune ca este destul de mare, si ca nu mai trebuie sa manance atat de mult.are noroc catelul de mine. ii mai aduc eu in fiecare zi cate o punga cu carne.acum doua zile, ea i-a facut baie cainelui ei, iar cainelui meu nu i-a facut. spune ca asteapta ca eu sa vin sa-i fac.am rugat-o sa vb cu tatal ei sa vad daca pot sa vin la ea ca sa-i faca baie, dar ea nu vb. mie mi-e rusine sa-i spun tatalui ei ca vreau sa vin sa-i fac baie.totusi m-am saturat. i-am spus de atatea ori sa-i mai faca baie, sai mai dea mancare, sa-i dea apa, ea spune ca este mare.si spune ca cand era la mine traia in puf.nu e adevarat.traia ca un catel normal. saraca catelusa ei traieste, are noroc ca o iubeste mai mult ca altfel, murea.si pe ea a gasit-o deci nu e in totalitate cateaua ei.este pierduta.este pechinez imperial. ce sa-i spun ca sa se mai preocupe de el? Sa-l mai ingrijeasca frate! si se lauda la toata lumea ca este cainele ei. l-am dat pentru ca era singura solutie.am zis ca va fi altfel.am zis ca-l voi vizita, ca voi merge l-a plimbare cu el, ca-l va ingriji! dar ea nici macar nu il scoate la afara! ce sa-i spun. mi-e rusine so jignesc, dar totusi vreau sa se preocupe catusi de putin de cainele ala.si il bate! i-am zis de atatea ori sa nu-l mai bata. ea zice ca este cianele ei si ca poate sa-l bata cat vrea. i-am zis ca daca gasesc alt stapan o sa il iau si o sa il dau lui. dar ea a zis ca nu mi-l mai da. a zis ca nu-l mai da niciodata.si zice ca-l iuebste la fel de mult ca pe cateaua ei.cainele meu nici macar nu tine la ea.nu a lins-o niciodata rolling on the floorin semn de iubire.ncii macar nu vrea sa mearga in lesa cu ea.tot se trage la mine.se vede ca ma iubeste o gramada. funda. sper ca ati fost rabdatori sa cititi asta pana la sfarsit. ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| just for me a răspuns:

Am citit tot. intr-adevar f trist, bietul catelus. dar iti dai seama ce a fost in capul lui cand l-ai lasat la ea. el te iubeste, te considera protectoarea lui.ar trebui sa vb cu mama ta sa ii spui ca nu mai poti lasa cainele acolo si sa il iei inapoi pana ii gasesti un alt stapan.incearca pe situri de adoptii sau de vanzari si pune un anunt cu el, poate vei gasi un stapan mai bun. prietena ta nu il iubeste, eu nici nu l-as considera cainele meu in locul ei. tu i l-ai dat pe incredere si ea il neglijeaza.in locul tau m-as certa cu ea si as face tot posibilul sa iau cainele, as vb si cu parintii ei, si daca nu i-ar conveni, i-as pune pe ai mei sa ia cainele fortat, ar putea sa ma dea si in judecata frate! m-ar durea fix in cotrolling on the floor. asta nu e iubire fata de un animal, e neglijenta din partea ei. sarakul caine! incearca sa ii gasesty alt stapan, nu mai sti pe nimeni care sta la curte? convinge-o pe mama ta sa il mai tineti voi putin, incearca sai l educi putintel sa nu mai road covoarele, si explica-i mamei tale iuatia in care se afla el acum, pentru ca ai zis ca si ea il iubeste si l-a iubit. daca chiar il iubeste nu il va lasa in conditiile acelea presupun. spune-i ca vei avea mare grija cu el pana ii gasesty un alt stapan, sau poate daca reusesty sa il dresezi putin te va lasa sa il pastrezi.parerea mea este ca prietena ta nu il merita.makar din respect pentru tine, si tot ar avea mai multa grija de el.

7 răspunsuri:
| DoDo a răspuns:

O sa incerc ite daca zice ca nu vrea sa til dea trebuie sa vii cu politia laea sa iei catelulsa ii spui mamei tale in ce fel traieste si sa il luati inapoi acasa ii vei promite ca o sa il educi sa nu faca in casa o sal scoti afara pentru nevoi si joaca si tu ii poti cumpara jucarii pe care sa le roada.nu il mai lasa si termina cu prietena ta nu are rost nu trebuiasa il dai ei deci du-te cu politia la ea la usa si zii sa iti dea cainele si daca vrei sa te razbuniii pe ea pentru ce i-a facut cainelui tau fai o poza catelusei ei si fa afise cu,, caine gasit,, isi cauta stapanul! sper ca te-am ajutat imi dai funda daca vrei!

| kolcov a răspuns:

Si noi cu ce vrei sa te ajutam? ca n'am inteles cu ce trebuie sa te ajutam straight face

| ioana_6413 a răspuns:

În primul rând e o idioată, iartă-mă că îţi zic. În al doilea rând, cum îşi permite să spună că nu-ţi mai dă câinele? E al tău. Tu i l-ai dat, şi nu cred că i-ai spus în niciun moment că nu mai vrei să decizi asupra lui.

| heise a răspuns:

Am citit absolut totul, e impresionat. Eu am avut patru catei si pe toti i-am datstraight face Pentru ca tata nu vrea animale si nici unul nu era dresat== Aia nu e prietena daca iti face asa ceva. E al tau, nu are nici un drept. "Iubire" Ce intelege aia prin cuvantul ala, cunva sugrumare? == Prea penal... Ar trebui sa il dai alcuiva neaparat daca ti la el... Daca aveam vointa ta acum poate as mai avea un animal de casa. NU te lasa batuta. tongue

| LuisEdward a răspuns:

Cauta pe altcineva la care sa ti cainele

| gabriella_1970 a răspuns:

Bună! Îmi pare rău pentru căţeluş. Eu zic să vorbeşti cu mama ta, să îi explici şi ei cum trăieşte căţelul pe care l-aţi avut. Apoi îi cauţi un stăpân nou, in care ai încredere şi să îi ceri mamei tale să recupereze căţelul de la prietena ta.Asta ar fi o soluţie.Sau poţi să îl duci la un adăpost de animale ale străzii, dacă ai in oraş. Doar mama ta te poate ajuta în această problemă. Sincer, mi-e tare milă de bietul căţeluş. Ajută-l! Are mare nevoie de ajutor! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt mihaela te rog sa citesti acest raspuns.De ce nu vrei s-o jignesti, gandeste-te de cati ani esti prietena cu ea si de cate ori v-ati certat. Vorbeste cu mama ei sa til dea inaPOI SI DUL LA BUNICA TA. Ea o sal iubeasca.