| spyke321 a întrebat:

Eu parinti pot sa mi conving sa imi ia un caine. Dar am adus un pui de catel intr-o seara acasa, i-am facut baie i-am dat de mancare m-am jucat cu el. Dar cand a venit seara si neam bagat sa dormim mirosea foarte tare. Cainele isi facea nevoile in casa. Si de asta parinti nu vor sa imi ia un catel. Pentru ca imi zic mereu. Ai avut catelul ala mic in casa si ai vazut ce mirosea seara. Mereu cand le zic ca vreau caine imi amintesc asta. Ma puteti ajuta sa ii concing cumva sa imi ia un catel? Sau cum sa dresez cainele sa nu faca seara? CELE MAI BUNE fundita. Va rog ajutati-ma. Vreau enorm de mult un catel.

3 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Si eu vreau un catel si inca nu am reusit sa o conving pe mama
dar poate parintii tai sunt mai altfel ce zici daca ati face o intelegere
spune-le sa-ti ia un caine de proba pentru cateva saptamini ca sa poata vedea cum te descurci cu el in casa
cat despre faptul ca isi face nevoile in casa e ceva normal dar daca ii faci un colt in baie numai al lui, si il inveti unde sa-si faca nevoile inca de mic cu siguranta nu vei mai avea probleme de genu asta

| Angel7 a răspuns:

Pai ai putea sa le aratii ca altii au caine si cat de dragalasi sunt cainii
trebuie sa arata-i ca esti responsabila si matura
paii ai putea sa il inveti cum sa faca afara e normala ca din primele dati cand e mai mic sa faca in casa
totusi cainele nasei mele face sngur faara fara ca sa il fi invatat cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Eu i-aş lua mai pe departe. Le-aş spune că şi copiii mici fac pe ei şi miros şi totuşi ei te-au făcut pe tine! Că promiţi că ai să-l duci în fiecare dimineaţă şi în fiecare seară afară să îşi facă nevoile, pînă când o să înveţe, aşa cum ai învăţat să faci şi tu întâi la oliţă, pe urmă la toaletă! Alege cu grijă momentul discuţiei: poate duminică dimineaţa, după micul dejun. Omul cu burta plină e mai binevoitor :D Şi nu uita, strânge tu masa şi spală vasele, pe urmă dă-i drumul la discuţie! Succes!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ O să-ţi placă!