| viperra a întrebat:

Buna,eu am multi pesti, si am si 3 dinaia care se prind la pescuit,, albitura" si 2 corydoas, si nu stiu care a depus icre...ca a depus icre...si cine stie cand vor iesi puiuții? funda! PS. mai am pesti! dar nu au nici o legatura happy

2 răspunsuri:
| junk1sta a răspuns:

Cam 2 zile maxim, din cate am citit. Dupa aia or sa mai stea in cuib vreo cateva zile(3-4) iar abia apoi vor inora liber.

| Bijou22 a răspuns:

Eu stiu ca eclozarea icrelor(Corydoas)este influentata de temperatura apei din acvariu. Timpul de eclozare poate varia intre 2 si 6 zile.(In functie de temperatura si de specie)Sper ca am fost de ajutor.happy