| Djlsghtnquuw a întrebat:

Buna,ieri i-am luat cainelui meu o zgarda anti-purici. Si de atunci se comporta ciudat, tremura, nu face nimic, se ascunde. Ce are?

6 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Daca nu i-ai mai pus zgarda niciodata posibil ca nu-i place si ar face orice sa o dai jos.Catelusa mea de talie mica incearca manevre asemanatoare cand incerc sa-i pun zgarda; o suporta numai daca iesim la plimbare.

| MEIALI a răspuns:

Poate e alergic, sau nu-i place zgarda. Poti sa o dai jos, iar daca are purici fai baie cu sampon anti purici(e cam 20-30 lei).

| Rëndark a răspuns:

Poate e alergic la zgarda antipurici. Sau nu-i place mirosul,

| Roxy5199 a răspuns:

Unele zgarzi au supstante toxice nu numai pentru purici si si pentru animal si iti recomand sa i-o dai jos si sa ii pui picaturi!

| sergiustephan a răspuns:

Poate are alergie la miros... zgarda e facuta din niste plante.

| MihayAndrey a răspuns:

Si eu am un caine si cunosc niste chestii. Depinde de zgarda, poate are o substanta ce nu ii prieste. Sunt contra si nu recomand zgarzile colorate anti-purici. Poate eventual daca este nevoie una neagra, dar mai eficiente sunt picaturile.