| VeronicaAndreea a întrebat:

Acum, de curand, i-am cumparat cainelui meu o zgarda Anti purici si dupa cateva zile i s-a facut o rana la gat.Am lasat distanta intre gatul catelusului si zgarda de 3 degete...credeti ca i s-ar fi putut face de la ea?

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

S-ar putea sa fi facut alergie la zgarda aia, da-o jos si mai bine cumparai o pipeta si ai scapat. Zgarzile acelea nu sunt foarte bune.

| viotedy a răspuns:

Da-o jos sa nu se infecteze rana.nu-s asa bune.contin niste substante toxice.in unele tari sunt interzise.

| VeronicaA a răspuns (pentru viotedy):

Multumesc de raspuns! M-a ajutat! P.s. aceasta este un alt cont la celalalt am uitat parola.:l

| asasunteucesafaci a răspuns:

Daca ai lasat distanta nu ar trebui sa se faca rana!

| SoricelDeCasa a răspuns:

Sunt cele mai rele zgarzile pentru purici, si pentru caine cat si pentru tine. In plus nu isi fac efectul aproape deloc. De ce nu incerci cu picaturi din alea mici care sunt poate putin mai scumpe, dar mult mai eficiente. Le pui odata pe luna, pe cutii scrie sa le pui la ceafa, dar tu punele pe toata sira spinarii si deasupra la coada in vreo 5 puncte asa si nu mai ai treaba o luna. Mie medicul veterinar in Spania mi-a zis ca poate face ceva boli de la ele si pentru tine poate fi la fel de toxice. Cica daca te simti si tu un pic rau sa iei diazepam, ala ar fi antidotul. Dar nu le recomanda nimeni, decat cei de la magazin care vor sa-si vanda marfa.

| Isabella999 a răspuns:

Cand ai cumparat-o ai lasat distanta sau dupa ce ai vazut rana? Oricum daca ai lasat distanta nu putea sa se faca rana. Eu iti recomand sa cumperi o zgarda cu clopotel ca sa il auzi si sa ai grija sa nu o strangi tare.