| Mynu a întrebat:

Buna imi doresc foarte mult un catel, dar problema e ca stau la bloc si mi-e greu cu un husky, golden, ciobanesc etc. Ce caine ati alege intre bichon, westie(white terrier) si yorkshire terrier si de ce?

Răspuns Câştigător
| aty91 a răspuns:

Desi toti 3 au un asptect foarte frumos, si sunt dragasi, prietenosi si nu necesita mult spatiu, mie mi-ar place un bichon(ca nu lasa par e unul din motivele pentru care are un atuu), dar si un yorkshire terrier e o varianta. Acum depinde si de care gasesti si banii care esti dispus sa ii dai pe un astfel de caine. Succes!

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uite-l ce dragut este:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Dar ai grija, cateii de talie mica sunt si mai galagiosi de obicei, sa nu-i deranjeze pe vecini. Se poate sa aiba nevoie de training special, nu stiu. :|

| crisS a răspuns:

Si eu stau tot la apartament ( si tot cu 3 camere ) si am bichonel de 5 luni.Cred ca unul dintre cele mai importante motive pentru care eu l-am ales este felul lui de a fi : jucaus prietenos foarte atasat de stapan.Este foarte intelegent si invata foarte repede regulile casei ( de la 3 luni isi face nevoile numa afara ). Nu pot sa iti spun de ce am ales acest catel si nu westie sau yorkshire pentru ca nu prea am interactionat cu ceilalti catei ( adica nu te poti baza numai din informatiile de pe nat).

| UNfriendLY a răspuns:

Westie(white terrier)!
pentru ca e mai rar intalnit decat celelalte 2

| Mynu explică:

Si sa stiti ca apartamentul are 3 camere.

| `KiddO` a răspuns:

Eu am un golden la apartament. E foarte cuminte happy. Toata noaptea sta la locul lui chiar daca nu doarme. [daca are lumina stinsa]. Nui bai, poti si golden, e foarte intelegator, stie ce poti si nu poti happy

| nyna a răspuns:

Bichon

| pwp a răspuns:

Toti cainii sunt skumpii.eu ii ador pe toti. te sfatuies sa iti iei un pechinez. dar daca ar fi sa aleg un caine din cei enumerati de tine as alege bishon.:X:X:X:X:X:X

| DrMeow a răspuns:

Nu pot alege toti sunt atat de dragalasi!

| TeenageGirl a răspuns:

Bichon

| Westy a răspuns:

Bichon pentru ca nu lasa par si e mic se acomodeaza repede si nu-i trebuie spatiu de miscare 2-3 plimbari pe zi sunt bune.

| ioanaaaa21 a răspuns:

Bichon pentru ca sunt f draguti. am si eu bichon si imi place mult.