| anonim_4396 a întrebat:

Bună,imi doresc mult sa adopt un puiut de bichon,yorkshire sau shitzu (nu metis ), pana intr.un an Daca este cineva care are vreun puiut si nu are unde sa il tina sau alte motive va rog sa imi spuneti. Si de vânzare chiar dar pana in 250 ron sad
Va multumesc mult, astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| cosminamereu a răspuns:

Eu am vazut la un centru de adoptii din Galati, bichoni la doar 200 de lei, si acum cred ca au vreo 6 luni. Nu stiu sigur firma, dar nu inceta sa speri.

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Crezi ca iti da tie un caine spre adoptie cumparat cu minim 200e? Daca vrei caine de rasa cumpara, daca vrei caine la 250lei mai bine adopta pe gratis ca la banii astia nu gasesti decat metisi sau bolnavi.
Sa zicem prin absurd ca gasesti un pui crezi ca intretinerea lui te costa 250lei/luna? Te costa minim 300-350lei/luna in caz ca te asteptai la mai putin, mai ales cat e mic.

| Kriss96 a răspuns:

Pui de rasa pura,care are pedigree obligatoriu (altfel nu e de rasa pura), vei gasi numai la canise. Canisele sunt crescatori autorizati, care nu dau pedigree fals, asigura calitatea rasei respective, sanatatea puiului si sub nicio forma nu-si dau puii gratis. Un pui cu pedigree costa minim 400 de EURO. Iar daca nu poti sa-l cumperi, categoric ca nu poti sa-l ingrijesti corespunzator. Sa-i dai resturi nu inseamna sa ai grija de el. Mai bine lasa-te de catei. O sa-ti iei cand o sa fi mare si o sa ai banii tai. Atunci poate o sa ai 500 de euro sa dai pe un Yorkshire.