| adda1 a întrebat:

Adopt catelus talie mica(de rasa: bichon, shitzu, yorkshire terrier, pechinez imperial. spitz. ) este cineva dispus sa faca asemea gest? happy

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Cateii astia nu se dau pe gratis, daca vrei un caine de rasa strange bani si cumparati, daca nu ai bani sa cumperi unul adopta. Sunt multi catei in adaposturi foarte draguti care au nevoie de un stapan.
Dar te-ai gandit cat costa intretinerea unui caine din una din rasele alea? Ajunge pe luna la 600lei, mai ales cand e pui. Cainii au nevoie de mancare de calitate, vitamine, tot felul de sampoane, din cand in cand trebuie sa mergi sa-l tunzi(minim 50lei). Eu zic sa te mai gandesti.

| Sweety27 a răspuns:

Eu am dat 200 de euro pe un astfel de catel, de rasa, si tu vrei sa-l iei gratuit? Din pacate, cei de rasa, sunt din ce in ce mai greu de gasit si proprietarii pun preturi ridicate. Daca vrei sa adapti si sa faci un gest frumos, ia un metis. Si ala merita iubit!

| IamNatalia a răspuns:

Poti incerca aici http://www.adoptiicaini.com/ Din cate am observat exista si caini de rasa dati spre adoptie insa de varsta mai mare...probabil au ceva probleme de comportament sau de sanatate. Oricum trebuie sa stii ca e o mare responsabilitate ingrijirea unui caine fie el de rasa sau comunitar. Sper ca te-am ajutat cu raspunsul meu.

| Oana_Tudorache_1978 a răspuns:

Stiu ca sunt in afara discutiei dar as dori sa stiu de unde au cumparat alti utilizatori catelusi din rasele mentionate, pentru ca pe piata am inteles ca sunt comercializati si catei cu probleme de sanatate multumesc.